Młodzicy z awansem do 1/8 Pucharu ZPRP!!!

UKS "NUKLEON" KOSTRZYN NAD ODRĄ UKS "NUKLEON" KOSTRZYN NAD ODRĄ
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Doskonale zaprezentowali się lubuscy przedstawiciele w walce o Ćwierćfinał Klubowych Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Zarówno szczypiorniści UKS "Nukleon" Kostrzyn nad Odrą jak i UKS "MIŚ" Gorzów Wielkopolski wywalczyli awans do dalszego etapu zmagać na szczeblu centralnym.

Podopieczni Marka Zatylnego swój turniej eliminacyjny rozgrywali w Ostrowie Wielkopolskim. Kostrzynianie już drugiego dnia byli pewni awansu, a wszystko to dzięki wysokim wygranym z Grunwaldem Ruda Śląska 31:21 oraz Iskrą Bydgoszcz 33:19. Ostatnie spotkanie lubuszanie przegrali z gospodarzem 19:20, co i tak nie miało wpływu na końcowy sukces jakim był awans do 1/4 MP.

Świetnie spisali się także młodzicy UKS MIŚ Gorzów Wielkopolski. Podopieczni Pawła Cichonia swoje zawody rozgrywali w Szczecinie. To właśnie od zwycięstwa nad gospodarzami 32:28 rozpoczeła się droga do awansu młodych gorzowian. Drugiego dnia stoczyli niesamowitą walkę z ekipą MKS-u HENRI LIOYD Brodnica, który w regulaminowym czasie zakończył sie remisem 26:26. Zgodnie z regulaminem o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, a te lepiej wykonywali nasi zawodnicy ostatecznie zwyciężając 29:28. Zbudowani wczesniejszymi wygranymi zawodnicy UKS MIŚ poradzili sobie również z przeciwnikiem w trzecim meczu. W nim zmierzyli się z Tęczą Kościan pokonując rywala 24:22.

Serdzecznie gratulujemy zawodnikom i ich trenerom udanego startu w 1/16 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce i życzymy również powodzenia w dalszej cześci zmagań.