Juniorki w Karpaczu, juniorzy w Dębnie - przygotowania Kadr Wojewódzkich.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Okres poświąteczny i ostatnie dni 2016 roku były bardzo pracowite dla Kadry Województwa Lubuskiego juniorek i juniorów. Dla obu ekip to kolejny etap przygotowań do lipcowych zawodów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Juniorki

Podopieczne duetu trenerskiego Agnieszki Płocińskiej – Bilon i Pawła Zborowskiego  uczestniczyły w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej, rozegranym w Karpaczu, a  w którym oprócz naszej drużyny zagrały dwie ekipy Kadry Narodowej Białorusi, Kadry Województwa dolnośląskiego, Energa Koszalin oraz Sokoła Żary.

Młode lubuszanki  rozegrały 6 spotkań, w tym odniosły trzy wygrane, a trzy razy schodziły z parkietu pokonane. Nasze dziewczęta pokonały Kadrę Dolnośląską 25:23, Energę Koszalin 31:23 oraz Sokoła Żary 28:22. Dwa starcia z ekipami Białorusi zakończyły się wygranymi naszych przeciwniczek 19:29 oraz 25:26, trzecia porażka to wynik konfrontacji z Kadrą Dolnośląską 21:29.

Udział zespołu w tego typu turniejach wydaje się być nieodzowną częścią przygotowań  do najważniejszych zawodów dla tej grupy utalentowanych piłkarek ręcznych. Rozegrane pojedynki dały wyraźny obraz zarówno szkoleniowcom jak i samym zawodniczkom, w jakim miejscu przygotowań się znajdują i nad czym należy wciąż pracować. Kolejny sprawdzian dla kadrowiczek już w lutym, podczas turnieju w Szczecinie.

Juniorzy

Świąteczną przerwę w rozgrywkach ligowych wykorzystali także szkoleniowcy Kadry Wojewódzkiej juniorów. Nasi zawodnicy trenowali pod czujnym okiem trenerów: Marka Książkiewicza, Dariusz Wojtali oraz Roberta Górala. Czterodniowe zgrupowanie odbyło się w Dębnie i właśnie tam nasza drużyna szlifowała formę, a zawodnicy wylewali  duże ilości potu, by w konsekwencji wzorowo przygotować się do udziału w OOM.

Przed obiema drużynami jeszcze pół roku przygotowań. Życzymy zarówno szkoleniowcom jak i  samym zawodniczkom i zawodnikom, by pozostały czas na przygotowania był wystarczającym na skuteczną walkę o pozycje medalowe w turniejach finałowych kadr wojewódzkich.