Andrzej Kraśnicki pozostaje na stanowisku prezesa ZPRP.

  • Napisane przez ZPRP
  • Wydrukuj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Andrzej Kraśnicki po raz czwarty został wybrany na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Funkcję tę pełni od 15 stycznia 2006 roku.

A. Krśnicki był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa w tajnym głosowaniu, które odbyło się w niedzielę podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego ZPRP w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

 

Za kandydaturą Kraśnickiego, który jednocześnie pełni funkcję prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, opowiedziało się 76 delegatów, nikt nie był przeciwny.

 

Kraśnicki urodził się 31 stycznia 1949 roku w Nidzicy. Ma żonę Annę oraz dwie córki Magdalenę i Karolinę, które ukończyły studia magisterskie o profilu ekonomicznym. Uprawiał lekkoatletykę oraz piłkę ręczną. Był graczem AZS Poznań, a w latach 1965-1967 członkiem kadry narodowej juniorów i młodzieżowców. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Poznaniu (1971) i kilku szkół zarządzania biznesem.

 

Instruktor narciarstwa, ratownik wodny, trener piłki ręcznej. Był członkiem reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowej w piłce ręcznej w latach 1965-1967. 1 stycznia 2003 roku objął urząd prezesa Polskiej Konfederacji Sportu, który pełnił przez trzy lata.

 

Prezes Bronisław Witold Maly,

Zarząd

oraz

całe środowisko lubuskiej piłki ręcznej

życzy

nowemu sternikowi polskiej piłki ręcznej

owocnej pracy w najbliższych czterech latach kadencji.